17 November 2010

Lame makulatuur?Kui tavalisi asju veidi teise nurga alt vaadata, võib näha imesid. Üks vana, koltunud ja küsitava väärtusega raamat võttis end kokku hakkas hoopis kuusekaunistuseks. Miks mitte, kui nii on parem... minu meelest on nii parem. Ja lõbusam on ka.

Ajakirja "Kodu ja Aed" jõulunumbris on puistatud haldjatolmu ja lihtsasse talvehommikusse loodud võlumaa. Sellel võlumaal on paberist kuusekaunistused teemantlaternateks, mis valgustavad teed muinasjutulossini. Sa ju ometi usud seda...


Poetan saladuse: „ … võluda on imelihtne!“
Selleks tuleb võtta (ajalehe)paber, käärid või tapeedinuga, joonlaud, pliiats, liimipulk, auguraud ning jupike pitsi. Lõika paberist välja ühelaiused ribad või kasuta näiteks vana telefoniraamatut ja lõika noaga läbi mitme paberikihi. Võta paberiribad käte vahele ja kogu hoogu, kutsu inspiratsiooni ja ohi, et ma ei oska. Kui esimene aur välja lastud ja inspiratsioon tulvama hakkab, siis keera paberiribasid kokku kõikvõimalikeks kujunditeks. Keera kokku ringe, kaari, kombineeri neid omavahel. Kui tahad teha sümmeetrilist kujundit, siis võid keskmiseks ribaks kasutada kartongi ning hakka õhemaid pabereid selle külge kleepima. Nii hoiab kujund paremini vormi. Vääna, keera, liimi, lõigu ja valmis. Sobivasse kohta augurauaga auk sisse ja paela või pitsijupp riputuseks külge.
Nii lihtne see ongi!Ma ju ütlesin, et võluda on imelihtne.


Polkovnik

p.s. lisan siia leide paberkaunistustest laias maailmas:
Etsy ülevaade: Bookart wth Sweet Paul Magazine
Elle Decoration: Book Art!Fotod tegi Roosamamma
7 comments:

 1. Täitsa mõnusad on kohe need paberist ehted!

  ReplyDelete
 2. mõtlesingi, et kus see kuusk ja apelsin niimoodi kesk-novembrit toas aelevad, aga nüüd sain aru....poes nägin veel ilupilte. makulatuurist, kuusest ja apelsinist.
  kui see oli Linda, siis hoikujumal kui kiiresti lapsed kasvavad:O
  tervitades ja emmates.....
  ma olen siin nüüd mõelnud....et oranž värv ei olegi nii kole,ja kui oranži salliga sobitada siis.....

  ReplyDelete
 3. Imeilus! Mulle väga-väga meeldib Sinu blogi. Selles on midagi nii ürgnaiselikku (kuidagi kohmakas sõna millegi nii ilusa kohta), õpetlikku ja sensuaalset. See on koht, kus silm ja vaim puhkab - tõesõna...

  ReplyDelete
 4. Väga kena ja inspireeriv blogi! Vaatasin eile seda suure rõõmuga ja kohe valmis ka endale uus nõelapadi. Valge, käsitööpitsi, pärlite ja siidiroosidega - nii lihtne teha tunnikesega ja hoopis toredam õmmelda.

  ReplyDelete
 5. Aitäh! Veebipesa punumine on mulle puhas rõõm ja kui see ka teistele meeldib, siis ju lausa mitmekordne rõõm.

  ReplyDelete
 6. Väga kift idee! Ja tulemus on ka hiigla-vahva!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...