14 March 2013

Roosinupuke No 16

 

Pole ilusamat tüdruku nime kui Roosi. Põhimõtteliselt võib kõigi tüdrukubeebide kohta öelda Roosi(nupuke). Nad kõik on sellised mõnusad armsad roosad nupsikud väikeste hernevarvaste ja pruntis suuga. Ja emade-isade arvates võiksidki nad sellisteks jääda. Aga ei! Neil on tarvis suureks kasvada ja küüned mustaks lakkida. Omast kogemusest võin öelda, et võimatu on uskuda, et isegi olen kunagi ammu seesugne olnud. Äkki, kui Su nimi on Roosi, siis on asjad teisiti ja oledi kogu elu magusalt lõhnav särasilm. Jah, pole ilusamat tüdruku nime kui Roosi.

 
 
Kui juba jutt lillede peale läks, on mul esitada üks avalik kaebus. Ma tean küll, mis siis juhtub, kui talv ei taha otsa saada ja kevad suure robinaga lõpuks aknast sisse lendab - kõik kevadlilled õitsevad ühe korraga ära. Karjuv ebaõiglus. Kevadlilled on selleks, et vaikselt õis õie haaval kasvatada suve tunnet, kogeda igat üksikut rõõmuhetke iga üksiku õie kõrval, rõõmustada uute lillede tärkamise üle. Kevadlillede ülesanne on kerida pinget kuni lõpuks on suur suvi oma külluse, lõhnade ja valgete öödega kohal. Praegu, kui kevade alguseni on loetud päevad ning koolis peetakse külmapühi, pole veel mingit pinget saabuvast suvest. Ja siis on ta ropsti kohal, kõik õitseb ja saab otsa enne kui jõuad arugi saada. Nii ei jõua ju kevadet nautida...

 


Mõista mõista, mis see on - üks jänes, kaks kleiti?

Aa, see ka veel, et heegelpits kleidi servas on tehtud selle mustrilehe järgi (nr.248). Ilus, eks?
9 comments:

 1. Põhjamaa suvi on niigi lühike ja kuna kevad on eelmäng suvele, siis on Ilmavana poolt tõesti ebaaus seda eelmängu kärpida.
  Mul on üks tuttav Roosi, 10aastane, sõstrasilmne küll aga selline poisilik laps, kes üle aedade ronib ja jooksu pealt hundirattaid viskab :)

  ReplyDelete
 2. Ma tahtsin oma tütre nimeks panna Roosi :),aga päris nii ei läinud. Aga Roosil on alati eriline koht mu südames.

  ReplyDelete
 3. Sel aastal on jah nii, nagu internetifolkloor ütleb: kannata ära kolm kuud talve ja saad neljanda tasuta pealekauba.

  Tean ka ühte Roosit, imeilus väike malbe preili! Tõesti, see on kõige armsam tüdruklapse nimi.

  ReplyDelete
 4. Oh, see kaebus ise on nii kenasti kirjutatud... Nentisin eile just sedasama, et ok, kui kevad jääb hiljaks, siis sellega võib ju leppida, kui vaid teda lastaks siis nii kaua nautida, kui õige on, aga ei, siis peab kõik käima hirmkiirelt, sest kevadel on omad tähtajad, millal peab lilled õitsetatud saama ja puud lehte panema... Selle peale ma ei tulnudki, et kaebust kirjutada, aga kui ma mõttes sellele siin alla kirjutan, siis on sellest ehk ka kasu ja sel aastal on teisiti?

  ReplyDelete
 5. Jänku on armas ja kleidikesed on imeilusad. Sellisest riidest tahaks endalegi kleiti.

  ReplyDelete
 6. Pits on kena ja jänkud ka kenad. Kus kohast pärinevad need kaunid kangad?

  ReplyDelete
 7. Enamasti garderoobist riiulilt, väiksemad tükid on kastist...

  ReplyDelete
 8. Tudujänes nr. 16 on Roosinupukesele edastatud ja loodetavasti toob talle rahulolu ja rõõmu. Igatahes mulle endale, täitsa täiskasvanud naesterahvale, oli südamest tore sellist kingitust uuele ilmakodanikule viia. Teen kniksu, Proua Polkovnik, überhea idee ja viimse detailini viimistletud Tudujäenese eest :)

  ReplyDelete
 9. Kord hoidsin esimest korda käes E.Kaur- i "Käsitööpäevik" toredat raamatut. See võlus. Ma käisin veel korduvalt seda raamatut poeletilt sirvimas ja imetlemas:) Siit sündis ka minus endas soov ise luua. Kuna meie peres kasvab väike piigake siis leidsin suurepärase võimaluse luua just temale. Aga tegelikult tahan ma kiita Teie blogi, mis on nii sarnaselt võluv E. Kaur- i raamatuga, et sellest ei saa vist küllalt :)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...