25 January 2011

Tagasihoidlikkus on voorus. On või?

Talv on. Tahtsin teha argised tagasihoidlikud kindad. Ainsaks edevuseks pidi saama maavillasele sallilõngale lisaks pandud pehme mohäärlõng. Mustrit pole, ainult parempidine kude, mis mulle hästi meeldib.
Pöialde kudumiseni jõudes hakkas edevus paluma, et natuke võiks teda rohkem olla. Üks lihtne paari pistega kevadeootuse võsaülase õis... või kaks õit. Igal juhul väike valge tagasihoidlik tikand. Vooruslik.
Sirutades käed tikkimislõnga järele sütitas edevus minus müramise tuju. Hullasin nõela ja lõngaga. Eestimaisest väiksest võsaülasest sai troopilise vereva orhidee, jõulupuu ja pohlamarjadega antiik-kreeka loorberipärja sümbioos.


Kõik siin ilmas on suhteline, ka tagasihoidlikkus. Vooruslikkus.

Oma taustast tingituna on mul kalduvus otsida teatavatele ilmingutele diagnoos või vähemalt sõnastada sümptomite ja kliinilise leiu kirjeldus. Näiteks põen ma aeg-ajalt verbaalset kõhulahtisust ning ette tuleb ka idiopaatilise perfektsionismi ägenemise hoogusid. Sümptomitest prevaleerub sageli hedonismi janu.

Mis võiks küll olla ülalkirjeldatud olukorda selgitav diagnoos?


8 comments:

 1. Olgu selle haiguse või diagnoosiga kuidas on, aga kindad on tõeliselt edevad ja kaunid! :)

  ReplyDelete
 2. Oioioi kui ma ka suudaks midagi sellist teha siis ma ka täiega eputaks :D

  ReplyDelete
 3. Ah, ah.. AH !!!!....mul said sõnad otsa.

  ReplyDelete
 4. Muidugi suhteline! Oleks võinud ju üleni kindad õitsema panna, nii et vaba pinda polekski.
  Võib-olla on Sul lõppu- mitte-uskuv loomus?
  Või progresseeruv protsessi vajadus?
  Igaljuhul ilmekad ja ilusad.

  ReplyDelete
 5. heheh, kui sa diagnoosi "teada saad" jaga ka kaaskannatajatega, kes selle tõve erinevaid tüvesid põevad ;=) Aga kindad on hõrgud… väga väga hõrgud!

  ReplyDelete
 6. Mina oma tausta tõttu kaldun alati kahtlustama, et põhjus võib peituda hammastes. Või kui otsida põhjust etenduse "Armastus kolma apelsini vastu" abiga, siis võib see olla spagettide söömisest. Diagnoosi see küll ei pane, aga algpõhjus võib seal peituda.
  Kui nüüd kinnastest rääkida, siis need on just maitsekalt edevad. Väike edevus peab ikka olema!

  ReplyDelete
 7. mina jällegi... lähtudes oma taustast pakuksin diagnoosiks: syndrome anemone nemorosa.
  selle sündroomiga inimesed alustavad lihtsalt ja lõpetavad keeruliselt. neile on omane poole tee peal hobuste vahetamine:D
  samas, kui arvestada süütuse presumptsiooni, siis tuleks diagnoositav kõigepealt üle kuulata.
  seega ....kindad omavad erakordselt kauneid luksulik-rahvuslikke floora elemente, millede vaatamine paneb isegi ilma diagnoosita inimesed monoprili tarvitama:)(nii umbes 10mg päevas)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...