2 June 2010

Väike unistus igas päevas

Mõnikord ma loen raamatut. Mõnikord ei loe.
Ükskord äsja lugesin raamatut "Hingele pai" (Merit Raju kirjutet). Iga peatüki juures tahtsin Pantalone kombel hüüatada: "Vaata kui hea raamat!" Ja vahel oli tunne, et mina ise kirjutasin selle raamatu, sest kuidas muidu on võimalik, et minu ainulaadsed mõtted seal kirjas on.
Peale mitmeid päevi eeskujulikku tsitaatide deklameerimist vaevus Härra Leitnant roosale raamatule pilku tõstma. Ennäe, see tema kunagise silmarõõmu sulest...

Panen siia mõned read. Ei, need ei ole kõige paremad palad, sest need paremad tuleb ikka ise avastada. Lihtsalt mõned read ...

Õnn on see, kui oleme rahul sellega, mis meil on, ja sellega, mida meil pole. Aga samas, kuidas olla õnnelikult rahul ja rahulikult õnnelik nii, et mitte laisaks muutuda? Et siiski säiliks mingi vajadus olla uudishimulik, areneda, tahta õppida, reisida, tutvuda uute inimestega ja proovida uusi asju? Sest täiuslikul õnnel on veel üks aspekt - eesmärkide, unistuste, ootuste ja lootuste oma: õnn on see, kui meil on kedagi armastada, midagi teha ja millestki unistada. Vahel ma küsin, mis on minu eesmärk. Või millist elu ma tahan viie või kümne aasta pärast. Suurelt jaolt on vastuseks mingi seisund. Enamasti võib selle kokku võtta ühe sõnaga: meelerahu.

Ja muidugi meeldis mulle see, et raamatus oli püünele tõstetud ka minu lemmiktegevus - unistamine. Justnagu ühes lemmikloos - Laura Fygi lauldud 'Dream a little dream of me'Stars shining bright above you.
Night breezes seem to whisper, 'I love you,'
Birds singing in the sycamore tree.
Dream a little dream of me.

Say nighty-night and kiss me.
Just hold me tight and tell me you'll miss me.
While I'm alone and blue as can be,
Dream a little dream of me.

Stars fading, but I linger on, dear,
Still craving your kiss.
I'm longing to linger 'till dawn, dear,
Just saying this:

Sweet dreams 'till sunbeams find you,
Sweet dreams that leave all worries behind you.
But in your dreams, whatever they be.
Dream a little dream of me.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...